آموزش نحوه پرورش حیواناتآموزش نحوه نگهداری سگآموزش نگهداری حیواناتدسته‌بندی نشده

آموزش دستشویی کردن به سگ | آموزش ادرار به سگ

آموزش دستشویی کردن به سگ

آموزش دستشویی کردن به سگ | آموزش ادرار به سگ

بسیار هیجان انگیز است وقتی که شما توله سگ جدیدی را به خانه می آورید، اما ورود یک حیوان خانگی جدید هم با چالش زیادی همراه است. یکی از اولین و بزرگترین چالش هایی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که به او آموزش دهید چگونه و کجا دستشویی کند. برخی از توله سگ ها این را به سرعت یاد می گیرند، در حالی که برخی دیگر برای مدتی با آن مقابله می کنند. در طول این دوره آموزشی، همیشه به یاد داشته باشید که صبور و آرام باشید،. اگر صبور بمانید و این دستورالعمل ها را دنبال کنید، ای آموزش می تواند یک فرایند ساده باشد.

 • توله سگ جدید خود را به خانه جدید و خانواده خود معرفی کنید : درست مثل زمانیکه شما به یک مکان یا گروه جدید می روید، حیوان خانگی جدید شما ممکن است با کنجکاوی، هیجان، ترس یا شادی روبرو شود. اکنون بهترین زمان برای قرار دادن پایه برای یک رابطه خوب و دلپذیر با حیوان خانگی شما است. برای یک توله سگ یادگیری اعتماد و احترام به شما و سایر اعضای خانه، بسیار مهم است.
  در ابتدا اجازه دهید حیوان خانگی جدید خود تنها قسمت هایی از خانه راببیند که شما دلخواهتان است و نه سایر قسمت های خانه. برای شروع اجازه ندهید سگ شما در ابتدا به خواست خودش خانه را بگردد مخصوصا مناطقی را که نمی خواهید به هیچ عنوان در آنجا دستشویی کند .
 • حتما رفتار و نیازهای خاص “نژاد توله سگ” خود را بررسی کنید : تحقیق در مورد سگهای نژاد و ویژگی های خاص خود و یا رفتارهایی که باید از آن آگاهی داشته باشید را حتما مطالعه کنید. به عنوان مثال، اگر توله سگ شما نژاد چیهواوا است، مثانه آنها بسیار کوچک است و اغلب نیاز به ادرار کردن دارند. حتی اگر آنها به خوبی آموزش دیده باشند هم امکان دارد گاهی اوقات آموزش های شما را نادیده بگیرند.گرچه سگ ها بسیار باهوش هستند، ولی مانند انسان ها فکر نمی کنند. اغلب انتظار بیهوده ای است که از آنها بخواهیم دستورات ما را درک کنند یا هنگامی که به دستشویی کردن نیاز دارند ما را در جریان قرار دهند. به همین دلیل، شما باید رفتارهای آنها را در هنگام نیاز زیر نظر بگیرید.
 • همیشه نگاهی به توله سگ خود داشته باشید و رفتارهای او برای دستشویی کردن را مد نظر بگیرید : این به شما این امکان را می دهد که با نشانه های اولیه نیاز به دستشویی کردن آشنا شود و به پیشگیری از دستشویی های ناخواسته کمک کند. نشانه هایی که ممکن است اغلب سگ ها نشن دهند شامل کند و کاو کردن ، چرخیدن و چنگ انداختن است . همچنین سایر نشانه هایی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از ناله کردن، چرخیدن، خرناس، پارس کردن یا تغییر رفتار ناگهانی است. هنگامی که شما هر یک از این علائم را دیدید ، بلافاصله سگ را به بیرون یا محل دستشویی مورد نظر هدایت کنید.
 • جلوی دستشویی های ناگهانی غیر قابل قبول و یا در مکان نادرست را بگیرید : اگر توله سگ خود را در حین عمل ادرار کردن یا مدفوع کردن اشتباه دیدید ، یک سر و صدا ناگهانی مانند “دست زدن” ایجاد کنید و یا کلمه “نه” را بگویید. سپس، سگ را به بیرون هدایت کنید.
  شما میخواهید به سگ تذکر دهید نه اینکه او را بترسانید. هدف در اینجا این است که توجه فوری او را به دست آورید وبه او بفهمانید در آن مکان دستشویی کردن و یا نشانه گذاشتن (ادرار کردن) غیر دلخواه شماست . بسیار صبور باشید و هر سری همین کلمات دستوری را استفاده کنید.
  شما ممکن است نتایج مشابه موفقیت آمیزی را هر سری دریافت نکنید، زیرا اکثر توله سگ ها قادر نخواهند بود دفع کردن را متوقف کنند. اما، شما باید صبور بوده و همچنان این فرایند تدریس را انجام دهید.
 • هرگز توله سگ خود را برای حوادث مجازات نکنید سگ نمی داند که کار اشتباهی انجام می دهد : توله سگ خود را به بو کردن مدفوع و ادرار خود مجبور نکنیدآنها به این عمل واکنش مثبتی نشان نخواهند داد و تنها از شما خواهند ترسید.
  هنگامی که از مجازات استفاده میکنید تا مانع از انجام دفع در داخل خانه شوید، سگ شما ممکن است گیج شود و حتی شرایط بدتر شود. سگ شما می تواند عصبانیت شما را درک کند و از روی ترس هنگامی که دستشویی دارد جلوی چشم شما این کار را نکند و آن را در جاهایی که حتی فکرش را نمی کنید پنهان کند چرا که از شما می ترسد !
 • یک منطقه خاص را برای دستشویی کردن سگ خود انتخاب کنید : بهترین انتخاب یک ناحیه خاص در خارج خانه است که بتوانید هر زمان که لازم باشد بروید و سگ خود را در آنجا قرار دهید. شما باید یک نقطه را انتخاب کنید که توسط سگ های دیگر قبلا امتحان نشده باشد و تمیز کردن آن آسان باشد. توله سگ شما بوی ادرار را به یاد می آورد و شروع به انتخاب آن محل به عنوان “دستشویی” خود می کند . منطقه ای را انتخاب کنید که دسترسی به آن آسان است. شما در طول پروسه آموزشی سگ خود غالبا به این منطقه می روید.تا زمانی که توله سگ شما ست سوم واکسن خود را دریافت نکرده ، باید از مناطقی که سایر سگها به تازگی رفته اند مانند پارک ها اجتناب کنید. سعی کنید در همه حال با دامپزشک خود مشورت کنید .هنگامی که سگ خود را خارج از منزل می برید، بهتر است که از قلاده استفاده کنید تا بخوبی بتوانید رفتار او را زیر نظر بگیرید.
 • یک فرمان صوتی یا کلمه خاص را انتخاب کنید : هر بار که توله سگ خود را از منطقه خود خارج می کنید، از کلمه “بریم یا برو” یا عبارت دستوری دیگری استفاده کنید. سگ شروع به تشخیص فرمان و درک آنچه می خواهید انجام دهد میکند. این کار به سگ کمک خواهد کرد که به مرور زمان درک کند چه زمانی و در کجا باید ادرار یا مدفوع کند. از کلمات دستوی یکسان برای انجام کارهای متفاوت استفاده نکنید.
 • از سگ خود تشکر کنید : همیشه از توله سگ خود هر زمان که از منطقه مناسب استفاده می کند، تشکر کنید. از کلمات تحسین کننده خاصی هر دفعه استفاده کنید تا سگ شما متوجه رفتار خوب خود شود .
 • شما می توانید به عنوان جایزه سگ خود را به گردش ببرید : هنگامی که سگ شما در حال دستشویی کردن در مکان دلخواه است جلوی او را نگیرید. همچنین می توانید به عنوان جایزه به سگ خود تشویقی بدهید تا خوب بودن کار خود را به مرور زمان درک کند.
 • دستشویی های تصادفی را سریع پاک کنید : هنگامی که سگ خود به استباه در مگان نامناسب دستشویی می کند، مهم است که منطقه را کاملا تمیز کنید. این کار کمک میکند تا سگ شما مجددا همان اشتباه را تکرار نکند.از یک پاک کننده آنزیمی استفاده کنید نه یک پاک کننده حاوی آمونیاک. این کار کمک خواهد کرد که بوی بد منطقه به سرعت از بین برود و سگ شما به آن منطقه عادت نکند . ادرار دارای بوی قوی آمونیاک است که سگها را به آن جذب می کند. برخی از پد های آموزشی با آمونیاک اسپری می شوند تا توله سگ را به آنجا بکشاند.شما همچنین می توانید از سرکه سفید برای مقابله با بوی آمونیاک استفاده کنید.


شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن