آموزش نحوه نگهداری سگدسته‌بندی نشدهلیست کلینیک های شیراز

جرم گیری دندان سگ شیراز | دندانپزشکی سگ شیراز

هنگامی که دهان سگ شما بوی تعفن می دهد شما از او گریزان می شوید و یک بازی کردن ساده با او را برای شما مشکل می سازد . اگر دندان سگ شما شکسته باشد دیدن سختی فراوان او برای غذا خوردن بسیار ناراحت کننده است . شاید واضح ترین زمانی که اهمیت بررسی بیماری های دهان و دندان سگ به چشم می آید همین لحظه ها باشد !

جرم گیری دندان سگ شیراز

سلامت دهان و دندان نقشی مهم در سلامت عمومی بدن سگ دارد . دندان برای سگ ها نیز مثل ما انسان‌ها عضو مهمی برای تغذیه و رشد است. با پیشرفت علم دامپزشکی و گستردگی خدمات درمانی و تشخیصی، امروزه دندانپزشکی سگ ها به یک  حرفه و بخش مستقل درمانی دامپزشکی در سایر نقاط دنیا تبدیل شده است . اعتماد به هر مرکز درمانی دامپزشکی جهت انجام امورات دندانپزشکی سگ ها امر ریسک پذیری است و نیاز به وجود دامپزشک متخصص دندانپزشکی حیوانات را آشکار می سازد . خدمات دندانپزشکی سگ ها شامل جرم گیری دندان سگ ، درمان شکستگی دندان سگ ، درمان التهاب لثه سگ ، درمان پوسیدگی دندان سگ ، درمان بوی بد دهان سگ و درمان بیماری های دهان سگ  ، کاشت دندان برای سگ ها و خدمات بسیار دیگر می باشد . جهت انجام امور دندانپزشکی سگ ها در بسیاری مواقع نیاز به آرام بخشی و یا بیهوشی کامل است .

هزینه جرم گیری دندان سگ چقدر است ؟ قیمت جرم گیری دندان سگ در شیراز یزد تهران چقدر است ؟

هزینه های مختلفی که برای دندانپزشکی سگ ها ارائه می شود اعتماد به مراکز درمانی را بسیار سخت کرده است . اگر نمی خواهید پول خود را دور بریزید با صبر و حوصله فراوان دکتر دندانپزشک سگ خود را انتخاب کنید .
شما می توانید جهت اطلاع از هزینه های دندانپزشکی سگ با شماره زیر تماس بگیرید :

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹  و   ۰۹۱۲۰۸۰۹۸۷۴

جرم دندان سگ چگونه بوجود می آید ؟ علت بوجود آمدن جرم دندان سگ چیست ؟

اگر باکتری و بزاقی که در دهان سگ بطور معمول وجود دارد با غذایی که می خورد ترکیب می شود پلاک یا جرم دندان در طول خط لثه تشکیل می شود که می توان با رعایت اصول بهداشتی در خانه این پلاک‌ها را از بین برد. در سگ هایی که مسواک زده نمی شود جرم ایجاد شده بر روی دندان برداشته نمی شود و بتدریج معدنی شده و به سنگ دندانی تبدیل می گردد . با جمع شدن سنگ دندانی روی دندان عفونت باکتریایی زیر خط لثه شدت می یابد و لثه و ساختارهای نگهدارنده ی دندان تحلیل می روند . اگر درمان به موقع انجام نشود دندان لق و پوسیده شده و به مرور زمان دردناک می شود.  باکتری ناشی از پیدایش عفونت دندانی می تواند وارد گردش خون سگ شود و به کلیه ، کبد و قلب برود و در این نواحی نیز ایجاد عفونت و مشکلات متعددی کند.

چه موقع برای جرم گیری دندان سگ مان به دامپزشک مراجعه کنیم ؟

جرم دندان باعث التهاب، تورم و سوزش لثه می‌شود که قرمز شدن لثه را نیز به همراه دارد . همچنین امکان دارد بوی بدی از دهان سگ شما حس شود که دلیل آن را نمی دانید . در بعضی مواقع شما سیاه و زشت شدن دندان سگ تان و حتی شکستن دندان سگ را به چشم می بینید . در این شرایط و شرایطی که شما را به هر نحوی نگران کند ضروری است که دامپزشک دندان های سگ شما را معاینه کند و در صورت نیازجرم گیری دندان سگ را انجام دهد .

چکار کنیم که دندان سگ مان جرم نگیرد ؟

بهترین راه برای جلوگیری از جرم دندان در سگ ها مسواک زدن آنها است . مسواک زدن باعث از بین بردن پلاک‌ها می‌شود ولی روی جرم‌ها اثری ندارد ، در نتیجه اگر دندان سگ شما دارای جرم است، لازم است که دامپزشک آنها را از بین ببرد و دندان‌ها را جرم‌گیری کند. عکس زیر دندان های جرم گرفته سگ را نشان میدهد .

جرم دندان سگ

مراحل جرم دگیری دندان سگ چیست ؟ نحوه جرم گیری دندان سگ چگونه است ؟

۱٫ القای بیهوشی در سگ
۲٫ تهیه عکس رادیولوژی برای ارزیابی سلامت همه دندان‌ها و استخوان‌های اطراف دندان
۳٫ شست و شوی دهان دکتر دامپزشک با استفاده از جریان سریع از محلول هابرای از بین بردن باکتری ها دندان سگ را شست و شو می دهد
۴٫ تمیز کردن دندان با ابزارهای مخصوص دندانپزشکی سگ که همه جرم‌ها را از بالا تا زیر خط لثه از بین می‌برد ( مهم ترین قسمت جرم گیری همین است و تا وقتی حیوان بیهوش باشد باید آن را انجام داد )
۵٫ استفاده از محلول افشا کننده برای بررسی جرم های باقی مانده احتمالی
۶٫ جرم گیری دندان‌ها برای از بین بردن خراش‌های خیلی ریز و میکروسکوپی
۷٫ معاینه مجدد لثه و دندان برای یافتن کوچک‌ترین نشانه‌ احتمالی از وجود بیماری
۸٫ شست و شوی کجدد دهان و دندان با استفاده از محلول ضدباکتریایی
۹٫ در مرحله آخر در صورت تمایل می توان از یک عامل شیمیایی برای به تاخیر انداختن تشکیل پلاک‌ها استفاده نمود

جرم گیری دندان سگ بدون بیهوشی :
آیا میتوان بدون بیهوش کردن دندان سگ را جرم گیری کرد ؟

برخی از صاحبان حیوانات خانگی از بیهوش شدن سگ خود برای انجام جرم گیری وحشت دارند و از دامپزشک می خواهند که جرم گیری دندان سگ آنها بدون بیهوشی انجام شود . اما به دلایل زیر انجام جرم گیری دندان سگ بدون بیهوشی امکان پذیر نیست :
۱٫ جرم گیری دندان سگ بسیارتخصصی است و باید توسط یک دامپزشک متخصص و آشنا به دندانپزشکی سگ صورت گیرد
۲٫ حتی یک دامپزشک با تجربه هم نمی تواند بدون ریسک ، دندان های سگ را بدون آرامبخشی و بیهوشی جرم گیری کند .
۳٫ مشکلات دندانی در سگ عمدتا با التهاب لثه و درد همراه می باشد و زمانی که درد در ناحیه وجود داشته باشد هیچ حیوانی اجازه نمی دهد که در حالت هشیاری دندانش جرم گیری شود .
۴٫ وسایل دندانپزشکی سگ عموما لبه های تیز دارند که در اثر حرکات حیوان هوشیار ممکن است به او آسیب برسانند .
۵٫ مهمترین نکته در مورد جرم گیری دندان سگ بدون بیهوشی این است که این پاکسازی ها سطحی هستند و هرگز سنگ های دندانی زیر خط لثه را که علت بیشتر بیماریهای دندانی هستند را شامل نمی شود.

شما میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان دندانپزشکی حیوانات با شماره زیر تماس بگیرید :
۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹
۰۹۱۲۰۸۰۹۸۷۴

جرم گیری دندان سگ هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

بسته به مقدار جرم دندانی و میزان مراقبت روزانه ی شما از دندان های حیوان فواصل جرم گیری دندان سگ متفاوت خواهد بود برای اطلاع از زمان مناسب برای جرم گیری بعدی دندان سگ وگربه خود، از دامپزشک خود کمک بگیرید اما در یک توصیه ی کلی می توان گفت که سگ هایی که سن آنها از ۳ سال بیشتر شده است باید دستکم هر ۶ ماه یکبار توسط دندانپزشک سگ مورد معاینه دهان و دندان قرار بگیرند تا در صورت لزوم اقدامات جرم گیری دندان سگ برای آنها توسط دندانپزشک حیوانات انجام شود.

آدرس بیمارستان دندانپزشکی حیوانات شیراز :

بیمارستان های دامپزشکی شیراز خدمات متنوع دامپزشکی را ارائه می دهند اما به یاد داشته باشید خدمات دندانپزشکی حیوانات کار بسیار تخصصی بوده و حتما نیازمند مشاوره دقیق قبل از مراجعه به مراکز درمانی است. دندانپزشکی حیوانات در شیراز نیازمند تجهیزات تخصصی دندانپزشکی است . شما باید با علم کامل دامپزشک متخصص دندانپزشکی سگ خود را انتخاب کنید .
خانم دکتر مردانی با توجه به بهره گیری از گسترده ترین شبکه درمانی و مشاوره ای در کشور ، در شهر شیراز بهترین مشاوره دندانپزشکی قبل از مراجعه مستقیم به مراکز درمانی و خدماتی دامپزشکی را به شما ارائه میدهد .

دندانپزشکی حیوانات شیراز

از بین بردن پلاک های دندانی به روش مکانیکی :

  1. استفاده از اسباب بازی‌های مخصوص : توجه داشته باشید که از اسباب بازی‌هایی که باعث ساییده شدن و از بین رفتن دندان‌ها می‌شود استفاده نکنید.
  2. برای سگ های نا آرام و پرخاشگر که علاقه به گاز گردفتن و شکستن وسایل با دندان های خود دارند اسباب بازی هایی تهیه کنید که در دهان آنها جا نشود و نتواند آنها را بشکند .
  3. با مسواک زدن روزانه و منظم دندان سگ فاصله نیاز به جرم گیری دندان سگ کمتر خواهد بود .
  4. استفاده از اسباب بازی های جویدنی،  تشویقی های دندانی و محلول های جرمگیری که به آب آشامیدنی اضافه می شوند .
  5. استفاده از جعفری تازه : اگر نفس سگ شما خوش بو و تازه نیست و با بوی بد دهانش مشکل دارید یکی از راه حل‌ها برای شما استفاده از جعفری تازه به صورت ریز شده در غذای سگتان است. جعفری یکی از گیاهان معمول و کاملا بی خطر برای سگ ها است (دقت داشته باشید که استفاده از این گیاه در دوران بارداری ممنوع است چرا که جعفری محرک رحم است). از آنجایی که این گیاه ضد میکروبی است تاثیر بسزایی در جلوگیری از رشد باکتری‌ها و سایر اجرام در دهان سگ شما دارد. .

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن