آموزش نحوه نگهداری گربهآموزش نگهداری حیواناتپیشنهادهای درمانی تخصصی حیواناتلیست کلینیک ها

درمان شکستگی دست گربه در یزد | درمان شکستگی پای گربه | درمان دررفتگی دست و پای گربه | درمان ضرب دیدگی دست و پای گربه | درمان شکستگی دم گربه | درمان شکستگی لگن گربه

جراحی و درمان دررفتگی ها و شکستگی های استخوان گربه در یزد

درمان شکستگی دست گربه در یزد | درمان شکستگی پای گربه | درمان دررفتگی دست و پای گربه | درمان ضرب دیدگی دست و پای گربه | درمان شکستگی دم گربه | درمان شکستگی لگن گربه

متاسفانه، همانند انسان ، شکستگی ها و دررفتگی ها معمولا در گربه ها نیز رخ می دهد. انواع مختلفی از شکستگی ها وجود دارد و همه آنها درمان ها و چشم اندازهای مختلفی دارند. اگرچه شکستگی می تواند برای حیوان خانگی و صاحب بسیار آسیب زا باشد، اما خبر خوب این است که با درمان صحیح، بیشتر شكستگی ها در گربه ها به خوبی درمان می شود و بسیاری از حیوانات می توانند از اندام های ( پاها و دست ها و یا اندام شکسته خود ) خود استفاده كنند.

چه کاری می توان برای درمان شکستگی انجام داد ؟
بسیاری از شکستگی ها به علت آسیب های قابل توجه دراثر تصادف به وسیله یک ماشین و یا افتادن از ارتفاع اتفاق می افتد . در این بیماران مهم است که قبل از درمان شکستگی به طور کلی وضعیت حیاتی حیوان مورد بررسی قرار بگیرد. برای تشخیص و درمان نوع شکستگی و یا در رفتگی ها و همچنین آسیب های احتمالی استخوان ها ، قفسه سینه، شکم و مغز یا ستون فقرات معمولا عکس برداری رادیولوژی ، سونوگرافی و آزمایش خون ضروری می باشد.

بسته به نوع شکستگی، روش های مختلف درمان ممکن است توصیه شود. در ابتدا، تهیه عکس رادیولوژی یا سی تی اسکن برای ارزیابی استخوان شکسته و برنامه ریزی برای درمان انجام می شود. برخی از شکستگی ها، به ویژه در حیوانات بسیار جوان مثل بچه گربه ها ، می توانند با استفاده از کست های فایبرگلاس درمان شوند. با این حال، بر خلاف وضعیت موجود در انسان، گربه نمیتواند به طور صحیح به استراحت بپردازد و هر گونه پانسمان ممکن است موجب عوارض جدی شود. در نتیجه، بیشتر گربه ها بهتر است با عمل جراحی درمان شوند. این کار اجازه می دهد تا استخوان های شکسته دوباره تراز و تثبیت شوند. برخی از شکستگی ها نسبتا ساده هستند و برخی دیگر بسیار پیچیده هستند و نیاز به ابزار دقیق ارتوپدی، ایمپلنت و تجربه تخصصی دارند.

با برنامه ریزی صحیح و استفاده از جراحان با تجربه، چشم انداز بهبود بسیاری از شکستگی ها بسیار خوب است. اکثر گربه ها می توانند استفاده عالی از اندام شکسته خود را به دست آورند و می توانند از کیفیت طبیعی زندگی لذت ببرند.

چگونه دکتر دامپزشک با تجربه و بهترین کلینیک یزد در زمینه درمان دررفتگی ها و شکستگی استخوان گربه ها را پیدا کنیم ؟
این نکته بسیار حائز اهمیت است که قبل از انجام هر گونه اقدام درمانی ، دامپزشک متخصص در زمینه ارتوپدی گربه ها مانند درمان دررفتگی دست و پای گربه ، درمان لنگش گربه ، جراحی و درمان شکستگی استخوان پای گربه ، جراحی و درمان شکستگی لگن گربه ، درمان ضرب دیدگی ستون فقرات و یا دنده ها و همچنین درمان شکستگی دم گربه را شناسایی نموده و از تشخیص و اقدامات درمانی او بهره ببرید تاعلاوه بر درمان دقیق و نجات جان حیوان هزینه های اضافی را نیز متحمل نشده باشید .

خانم دکتر مردانی با توجه به بهره گیری از گسترده ترین شبکه درمانی و ارتباطی دامپزشکی در یزد یاسوج مشهد اصفهان بهترین مشاوره قبل از مراجعه مستقیم را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه به جواب درست دست پیدا کنید.


 

شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

در صورت تمایل جهت درج پروفایل شخصی دامپزشکان و اطلاعات مراکز درمانی و تجاری دامپزشکی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۳۶۷۹۱۰۴۵۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن