پیشنهاد درمانی تخصصی حیوانات شیرازپیشنهادهای درمانی تخصصی حیواناتدسته‌بندی نشده

سونوگرافی حیوانات شیراز | سونوگرافی حیوانات خانگی در شیراز

بررسی علل و مزایای سونوگرافی حیوانات 

سونوگرافی حیوانات شیراز | سونوگرافی حیوانات خانگی در شیراز

چرا حیوانات خانگی سونوگرافی می شوند ؟ دلیل سونوگرافی در حیوانات خانگی چیست ؟

هنگامی که معاینه بالینی به تنهایی برای پی بردن به بیماری حیوان شما کارامد نیست ممکن است دامپزشک شما مجبور باشد که داخل بدن حیوان خانگی شما را ببیند تا از آنچه در آن میگذرد اطلاعاتی کسب کند . سونوگرافی حیوان خانگی یک راه عالی برای اطلاع از وضعیت اندام های داخلی حیوان شما است و اجازه می دهد تا دکتر دامپزشک از ارگان هایی مانند قلب، کبد، طحال، کلیه ها و مثانه اطلاعاتی کسب کند . سونوگرافی یک آزمایش تشخیصی ساده است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد یک تصویر از ارگان های خاص استفاده می کند.

بعضی اوقات دامپزشکی قادر به تشخیص بیماری با یک معاینه فیزیکی ساده نیست. اگر حیوان خانگی شما علائم خاصی داشته باشد، دامپزشک ممکن است توصیه به انجام سونوگرافی کند. برخی از نشانه های رایج که ممکن است در آن حیوانات به سونوگرافی نیاز داشته باشند عبارتند از:

  • اسهال مزمن یا استفراغ
  • عفونت های مزمن بخصوص عفونت های رحم
  • کاهش وزن که با معاینه فیزیکی قابل توضیح نباشد
  • سختی و فشار در ادرار کردن
  • از دست دادن اشتها
  • مشکلات تولید مثلی
  • احتمال حاملگی
  • فهمیدن تعداد جنین های موجود در شکم مادر
  • بررسی وضعیت جنین حیوانات در شکم مادر
  • یکی از مهمترین مزیت های سونوگرافی حیوان خانگی شما این است که این روش می تواند قدرت تشخیص بیماری ها را بالا برده و حیوان دیگر نیازی به جراحی نداشته باشد.

چگونه حیوانات سونوگرافی می شوند ؟

اگر تاکنون سونوگرافی روی خود انجام داده اید، به احتمال زیاد با هیچ دردی روبرو نشده اید . این برای حیوان خانگی شما نیز صادق است، اما از آنجا که حیوان خانگی شما به طور کامل درک نمی کند چه اتفاقی می افتد ممکن است برخی از اضطراب ها را تجربه کند. اگر حیوان خانگی شما عصبی است یا درد دارد و نمی تواند به طور کامل بی حرکت یا آرام بماند ممکن است به درجاتی از آرام بخشی نیاز داشته باشد .
اندام های بر از مایع معمولا زمانی که معده خالی است بهتر دیده می شوند که به این معنی است که دامپزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد که به حیوان خود شب قبل از انجام سونوگرافی غذا ندهید. ممکن است کافی باشد تا حیوان خانگی خود را از غذا فقط برای چند ساعت قبل از وقت تعیین شده ببندد. حیوان خانگی شما قادر به نوشیدن آب خواهد بود.
بعضی از دامپزشکان نیز میخواهند که حیوانات خانگی شما مثانه پر داشته باشد بخصوص زمانی که هدف بررسی مثانه یا کلیه ها باشد . همچنین داشتن مضانه پر می تواند راهی برای دیدن بهتر اندام ها باشد. بدین منظور باید مراقب باشید که قبل از انجام سونوگرافی حیوان شما ادرار نکند .
آخرین مرحله آماده سازی قبل از اینکه حیوان خانگی شما سونوگرافی شود این است که موهای ناحیه را بتراشید . موی حیوانات می تواند امواج فراصوتی را متوقف کند، به همین دلیل است که اصلاح ضروری است. اصلاح موی حیوان خانگی شما معمولا توسط تکنسین دامپزشکی قبل از انجام سونوگرافی انجام می شود.

بعد از انجام سونوگرافی حیوانات چه می شود ؟

وقتی که سونوگرافی کامل انجام شد غالبا می توانید حیوان خانگی خود را به خانه ببرید تا زمانی که دکتر دامپزشک نتیجه سونوگرافی را به شما بدهد . عوارض سونوگرافی در حیوانات گزارش نشده است .

مرکز سونوگرافی حیوانات در شیراز :

جهت انجام سونوگرافی سگ در شیراز ، سونوگرافی گربه در شیراز ، سونوگرافی خرگوش در شیراز ، سونوگرافی اسب در شیراز ، سونوگرافی گاو گوسفند بز و سایر حیوانات در شیراز به شما کمک خواهد کرد که به سلامت حیوان خود به دقت رسیدگی کنید . 

خانم دکتر مردانی با توجه به بهره گیری از گسترده ترین شبکه درمانی و ارتباطی دامپزشکی در شهر شیراز و سایر شهرهای استان فارس بهترین مشاوره قبل از مراجعه مستقیم را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه به جواب درست دست پیدا کنید


شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

در صورت تمایل جهت درج پروفایل شخصی دامپزشکان و اطلاعات مراکز درمانی و تجاری دامپزشکی می توانید با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۳۶۷۹۱۰۴۵۰

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن