آموزش نحوه پرورش حیواناتآموزش نحوه نگهداری خرگوشآموزش نگهداری حیوانات

علت گاز گرفتن خرگوش – چرا خرگوش ها گاز می گیرند – گاز گرفتگی خرگوش

چرا خرگوش ها ما و یا خرگوش دیگری را گاز می گیرند ؟؟؟

علت گاز گرفتن خرگوش – چرا خرگوش ها گاز می گیرند – گاز گرفتگی خرگوش

خرگوشم من رو گاز می گیره ، چجوری جلوی اون رو بگیرم ؟

گاهی اوقات خرگوش ها برای جلب توجه این کار را انجام می دهند. اگر خرگومش شما این کار را انجام میدهد ، راه حل این است که هر بار که او آن را انجام می دهد، با صدای بلند فریاد بزنید یا بلند گریه کنید. این اجازه می دهد که خرگوش بداند که اینکار باعث درد شما می شود. در آینده، شما خواهید دید که او آرام تر گاز میگیرد و یا بطور کامل آن را متوقف می کند .خرگوشها بیشتر برای جلب توجه این کار را انجام می دهند . گاهی اوقات خرگوش ها می توانند بسیار مهاجم و عصبانی باشند. عقیم سازی خرگوش ها می تواند به آرام کردن انها بسیار کمک کننده باشد . همچنین، ایجاد یک رابطه خوب و جلب اعتماد اسم حیوان دست اموز شما نیز می تواند کمک کند. یکی دیگر از دلایلی که خرگوش ها گاز میگیرند احتمالا آمادگی آنها برای جفت گیری است .

من دو تا خرگوش دارم و الان یکیشون اون یکی رو میزنه و گاز میگیره ! ، علت چیه ؟

رابطه دوستانه بین خرگوش ها گاهی می تواند از بین برود ، به خصوص اگر آنها قبل از رسیدن به بلوغ جنسی با هم دوست شده باشند. هنگامی که آنها به بلوغ جنسی برسند، احساسات قلمرو طلبانه و پرخاشگری ممکن است بوجود آیند. خرگوش های شما ممکن است تلاش کنند تا با تسلط و یا پرخاشگری به یکدیگر به سلطه برسند.تا حدودی، شما باید اجازه دهید خرگوشتان این مراحل را انجام دهد. با این حال، شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها باعث آسیب جدی به یکدیگر نمی شوند. نظارت بر آنها ضروری است، و اگر رفتار خشونت آمیز افزایش یابد، شما باید آنها را از هم جدا کنید. گاهی اوقات نیز مردم متوجه می شوند که به اشتباه فکر می کردند دو خرگوش نر هستند و یا هر دو خرگوش ماده هستند ، ولی در واقع یکی از خرگوش ها نر و دیگری ماده بوده ؛ در اینگونه مواقع ضروری است که خرگوش ها را از هم جدا کنید .

اگر خرگوشم من رو گاز گرفت چیکار کنم که مریض نشم ؟

مرحله اول : خرگوش خود را نزنید و درحالیکه سر آن داد میزنید آن را پرت نکنید . این حرکت خرگوش ها دلیل دارد ، بدنبال علت آن باشید. به آرامی حیوان را تشویق کنید که به قفس خودش بازگردد ، جایی که می تواند احساس امنیت کند و بتواند آرام شود.

مرحله دو: پاک کردن و ضد عفونی کردن جای زخم . شما مبتلا به عفونت خیلی خطرناکی نخواهید شد .اگر شما توسط خرگوش خود گاز گرفته شده اید، زخم را با دقت بررسی کنید. اگر زخم کم عمق باشد، می توانید به راحتی زخم را با صابون و آب بشویید. اگر زخم متورم و دچار التهاب شده، پماد آنتی بیوتیک را روی آن بمالید و سپس آن را بانداژ کنید . اگر زخم عمیق باشد، یا خونریزی زیادی داشته باشد یا علائم عفونت نشان دهد ، با پزشک خود تماس بگیرید و به دنبال درمان باشید. اگر احتمال دهید که خرگوش هاری یا بیماری دیگری داشته باشد، بلافاصله به یک مرکز اورژانس بروید. همچنین توصیه می شود که اگر مدت زمان زیادی از دریافت واکسن کزاز می گذرد ، یک دوز یادآور واکسن کزاز نیز دریافت کنید .

مرحله سوم : بدنبال دلیل آن باشید که چرا گاز گرفتگی توسط خرگوش شما اتفاق افتاده است. آیا شما خرگوش را ترسانده اید ؟ آیا آن را اذیت کرده اید ؟ آیا خرگوش شما با اینکار میخواسته چیزی به شما بفهماند ؟ آیا خرگوش شما این رفتار را از غریزه انجام داده یا خیر؟


شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن