آموزش نحوه پرورش حیواناتآموزش نحوه نگهداری گربهآموزش نگهداری حیواناتدسته‌بندی نشده

غذای گربه چیست ؟ غذای مناسب برای گربه – میزان غذای گربه در روز – غذای گربه های خیابانی

غذای گربه چیست و به چه میزان غذا باید به او بدهیم ؟

غذای گربه چیست ؟ غذای مناسب برای گربه – میزان غذای گربه در روز – غذای گربه های خیابانی

رژیم غذایی گربه شما باید یک رژیم مغذی و کامل باشد، اما می توانید چند روز یکبار از تشویقی برای تغذیه گربه ها استفاده کنید . شما فقط باید بدانید که چگونه می توانید غذاهای دوست داشتنی و مورد نیاز گربه خود را انتخاب کنید.

گوشت
گربه ها گوشت خوار هستند. آنها باید پروتئین کافی از گوشت دریافت کنند برای قوی کردن قلب ، بینایی خوب و داشتن سیستم تولید مثل سالم . گوشت گاو پخته شده، مرغ پخته شده ، بوقلمون و گوشت گوساله و ماهی پخته شده ، یک تغذیه عالی برای آنهاست. گوشت خام یا خراب می تواند گربه شما را بیمار کند. اگر نمی توانید گوشتی را بخورید، آن را به حیوان خانگی خود نیز ندهید.

دانه ها
جو دو سر ، پروتئین خوبی دارند و دسترسی به آنها و پخت آنها آسان است . بسیاری از گربه ها از ذرت خوششان می اید. شما می توانید برنج ، جو و گندم را امتحان کنید، اما ممکن است لازم باشد ابتدا آنها را بشویید. گربه ها به دانه های کوچکتر مانند ارزن نیز علاقه دارند. فقط مطمئن شوید که هر دانه ای که به گربه داده می شود پخته شده است، بنابراین گربه می تواند آنها را به طور کامل هضم کند.

تخم مرغ
تخم مرغ منبع غنی دیگری از پروتئین برای گربه شما هستند. اما مطمئن شوید که آنها پخته شده اند تخم مرغ های خام مانند گوشت خام و ماهی، می توانند برای گربه مضر باشند .

استخوان ها
استخوان ها یک منبع مهم از مواد معدنی مهم برای گربه شما هستند. در حالی که گوشت فسفر مورد نیاز گربه شما را فراهم می کند، استخوان ها غنی از کلسیم و سایر مواد معدنی هستند.

ماهی
ماهی دارای مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ است که به چشمان گربه و بینایی آن کمک می کند و همچنین کمک می کند به درمان و پیشگیری از آرتریت ، بیماری کلیوی و اختلالات قلبی . ماهی کنسرو شده یا پخته شده به عنوان تشویقی و با فاصله زمانی مناسب است. اما به هیچ عنوان به آنها ماهی خام ندهید .

گیاهان و سبزیجات
گربه های کمی پیدا می شوند که به سبزیجات و میوه ها علاقه داشته باشند ( گربه ها نمی توانند طعم های شیرین را حس کنند ). اما آنها یک منبع غنی از ویتامین هستند، و آنها غنی از فیبر و آب هستند که به هضم کمک می کنند. خیار یا طالبی تازه، بروکلی بخارپز و یا مارچوبه را امتحان کنید. مراقب باشید که به گربه خود سیر و پیاز ندهید . معمولا گربه ها هویج پخته شده نیز دارند .

پنیر
پنیر پروتئین بالا دارد که برای گربه شما در مقادیر کم مناسب است. اما پروتئین در پنیر نسبت به گوشت، ماهی و تخم مرغ از پروتئین کمتری برخوردار است . همچنین، معده بسیاری از گربه ها نمیتوانند لبنیات را تحمل کند، بنابراین در دادن پنیر به آنها دقت کنید .

برخی غذاها نیز برای گربه ها سمی هستند که باید به آنها نیز دقت شود .


شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری به مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن