آموزش نحوه پرورش حیواناتآموزش نگهداری از پرندگانآموزش نگهداری حیواناتنحوه پرورش بلدرچین

بلدرچین مادر – نحوه انتخاب بلدرچین ماده

*** نحوه انتخاب بلدرچین ماده یا مادر ***

انتخاب بلدرچین مادر

انتخاب بلدرچین مادر معمولا بر اساس بازرسی، وزن و شرایط بهداشتی صورت می گیرد. مهمترین نکته این است که پرندگان سالم بوده و یکنواختی خوبی نشان دهند.پرندگان را میتوان از لاین های توصیه شده و شناخته شده با توان تخمگذاری خوب ، قابلیت زنده ماندن و قابلیت هچ شدن خوب تهیه نمود.

مهم است که از جفت گیری بلدرچین های منسوب به یکدیگر اجتناب نمود در نتیجه باید نرها و ماده ها را از خانواده های دیگر تهیه نمود و در نتیجه هیبریدی قدرتمند تهیه می شود.عاقلانه این است که از حداقل ۶ لاین برای این منظور کمک گرفت.

وقتی لانه های تولید مثل را می سازید بهترین حالت این است که ۲ یا ۳ نر برای هر ۶تا ۹ ماده در نظر بگیرید. در نتیجه بهترین حالت قرار دادن حداکثر ۱۲ پرنده در یک لانه است.ماده های بایستی تولید را در بهترین بخش سال داشته باشند. باروری بعد از ۵ تا ۶ ماه افت پیدا میکند که وضعیت را با جایگزینی نرها در لانه های تولید مثل تا حدود ۵ ماه می توان بهتر کرد. اما بهتر این است که جوجه ها را جایگزین کنیم .در لانه های تولید مثل درجه حرارت حداقل بایستی در روی ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم شود.برنامه ی نور می تواند مثل برنامه ریزی نور برای مادر ها باشد.


 

شما می توانید درصورت نیاز قبل از مراجعه حضوری مراکز درمانی جهت دریافت مشاوره رایگان با دکتر مردانی تماس بگیرید

۰۹۱۷۲۲۷۴۰۱۹

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
تماس با دکتر مردانی
بستن